0
روابط عمومی 09054708600

افزایش حریم خصوصی در اتریوم؛ امکان انجام تراکنش های مخفی در این شبکه!

در تاریخ ۱ آوریل، ویتالیک بوترین موسس اتریوم تقاضایی مبنی بر ارتقای حریم خصوصی تراکنش ها را توییت کرد. یک ماه بعد، خواسته او به شکل آمبره (Umbra) محقق شد. آمبره پروتکلی برای پرداخت های مخفی در اتریوم است.

بوترین در توییتر نوشت: “قدم بعدی، بهبود حریم خصوصی اتریوم است: طرح مشابه با آدرس های مخفی با سهولت در استفاده برای ارسال کوین ها به اسم ENS بدون انتشار آنها.”

سرویس اسم گذاری اتریوم (ENS) یک روش برای خوانا کردن آدرس های پیچیده اتریوم برای انسان است. بنابراین هنگامی که می‌خواهید پولی برای فرد دیگری ارسال کنید فقط کافی است اسم مختص به آنها با پسوند eth را تایپ کنید و دیگر نیازی به کپی و پیست کردن آدرس آنها نیست. هرچند استفاده از اسم خود برای امور مالی دارای مشکلات حریم خصوصی است. بنابراین توییت بوترین در واقع درخواستی برای ارسال پول با استفاده از اسامی فرد مقابل و بدون انتشار عمومی آن است.

اینطور که مشخص است، زمانبندی مناسب این پروتکل تصادفی بوده است. آمبره در واقع برای همایش مجازی هکاتون HackMoney 2020  توسعه یافته شده بود. با این حال به نظر می‌رسد که این پروتکل تمام معیارهای درخواست بوترین را در اختیار دارد که فقط طی ۲۳ روز ایجاد شده است و در حال حاضر در شبکه آزمایشی راپستن فعال است.

ارسال دیدگاه