0
روابط عمومی 09054708600

با توجه به داده های گوگل تب و تاب هاوینگ بیت کوین تمام شده است

درحالی‌که قیمت بیت کوین اکنون در محدوده ۹,۵۰۰ دلار در حال نوسان است، الگوهای جستجوی این ارز دیجیتال روندی نزولی داشته‌اند که نشان می‌دهد هاوینگ دیگر بحث روز در جامعه بیت کوین نیست.

به گزارش کوین تلگراف، با پایان‌یافتن هیاهوی هاوینگ، جستجوها در مورد بیت کوین اکنون به همان سطحی رسیده است که آخرین بار به‌هنگام روند بهبود قیمت پس از سقوط ماه مارس (اواخر اسفند) در آن قرار داشت.

طبق آخرین داده‌های گوگل ترندز در تاریخ ۳۰ می (۱۰ خرداد)، جستجوهای گوگل به اندازه‌ای رسیده است که در اواسط ماه آوریل (اواخر فروردین) بود. در آن زمان، قیمت بیت کوین طی تنها سه هفته از ۶,۸۰۰ دلار به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار دست یافت.

اطلاعات گوگل ترندز و جستجوهای گوگل نشان می‌دهند که علاقه عمومی به بیت کوین از هاوینگ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) تاکنون به‌سرعت کاهش یافته است. درواقع رویداد هاوینگ، که در میانه بحران جاری اقتصادی در سراسر جهان اتفاق افتاد، باعث افزایش گسترده علاقه به بیت کوین شده بود.

روند افزایشی قیمت بیت کوین که از ۶,۸۰۰ دلار شروع شده و اوج گرفته بود، چند روز پیش از هاوینگ متوقف شد و قیمت این ارز دیجیتال سقوط کرد. این اتفاق درحالی افتاد که بازارها برخلاف احساسات کلی سرمایه‌گذاران، پس از نصف‌شدن پاداش، استخراج‌کنندگان شاهد افت قیمت نبودند.

اکنون و بعد از گذشت سه هفته، به نظر می‌رسد که بازار در حال بازگشت به حالت طبیعی خود است، درحالی‌که اندیکاتورهای مختلف به شروع مرحله‌ای جدید و صعودی برای بیت کوین اشاره دارند.

جستجوهای جهانی گوگل برای واژه «بیت کوین». منبع: گوگل ترندز

از سوی دیگر، نشانه‌هایی از آرام‌گرفتن در ابزارهایی مانند شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال دیده می‌شود. این شاخص با استفاده از چندین عامل احساسات کلی بازار را ارزیابی می‌کند. شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال که همراه با حرکات قیمت، از «ترس شدید» به «طمع» رسیده بود، به نظر می‌رسد که حالا در محدوده «خنثی» ثابت مانده است.علاوه بر این، موجودی صرافی‌ها در کم‌ترین میزان خود پس از دسامبر ۲۰۱۸ (آذر ۹۷) است، یعنی زمانی که قیمت به کف رسیده بود. این اتفاق می‌تواند نشانه دیگری مبنی بر عدم تمایل سرمایه‌گذاران به فروش در کوتاه‌مدت باشد.

 

 

 

 

 

نمودار سه ماهه شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال. منبع: Alternative.me

 

ارسال دیدگاه