0
روابط عمومی 09054708600

بزرگترین بانک روسیه در حال خرید 5000 دستگاه خودپرداز ATM است که می توانند رمزارز استخراج کنند

بزرگترین بانک روسیه در حال پرداخت بیش از 100 میلیون دلار برای 5،000 دستگاه خودپرداز بر بستر بلاکچین است که قادر به استخراج رمزارز هستند.

بزرگترین بانک روسیه ، Sberbank ، خواستار ارائه مناقصه ها برای ارائه 4 هزار و 917 دستگاه خودپرداز کارت گرافیکی داخلی برای پشتیبانی از “عملیات بلاکچین ” شده است.

کوین تلگراف با دو متخصص صحبت کرده است که گفته اند مهمترین مورد استفاده یک کارت گرافیک بهینه سازی شده با بلاکچین ، استخراج رمزارز ها است.

Sberbank قدیمی ترین و بزرگترین بانک روسیه است و تقریبا 44٪ از کل سپرده های شخصی در این کشور را در اختیار دارد. این اداره 14200 شعبه و 77000 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور دارد.رئیس و مدیرعامل آن ، هرمان گرف ، وزیر سابق اقتصاد و تجارت روسیه، است. او طرفدار بزرگی از فناوری های جدید از جمله بلاکچین است.

اولین دستگاههای خودپرداز بلاکچین جهان؟

حداکثر پیشنهاد برای مناقصه 108،501،718.05 دلار است که معادل 22،066.65 دلار برای هر دستگاه خودپرداز است. یکی از شرایط فنی این دستگاههای خودپرداز این است که آنها باید به کارت گرافیک مجهز شوند.

دستگاههای خودپرداز بیت کوین یک موضوع جدید نیستند ، با این حال ، دستگاههای خودپرداز معمولی بانکی با فناوری بلاکچین غیر معمول هستند. سؤال بزرگ اینجاست که: چرا یک دستگاه خودپرداز بانکی به کارت گرافیک نیاز دارد که قادر به انجام برخی عملیات های بلاکچین باشد؟ چند امکان وجود دارد …

روبل رمزنگاری شده یا خطا؟

واضح ترین مورد استفاده آن استخراج رمزارز است. آیا Sberbank می تواند رمز خود را صادر کند یا دولت روسیه از شبکه گسترده این بانک برای توزیع رمزنگاری استفاده خواهد کرد؟

توضیح معمولی تر آن ممکن است این باشد که در توضیحات مناقصه فقط یک خطا وجود دارد و کارت گرافیک فقط برای تشخیص تصویر مورد نیاز است و این موضوع با توجه به اینکه این خودپردازها نیز دارای اعتبار بیومتریک هستند ، منطقی خواهد بود.

ضبط معاملات خودپرداز در بلاکچین

ماتوی ویتوف رئیس بازاریابی پلتفرم بلاکچین شرکت Waves Enterprise است که چندین راه حل را با شرکتهای روسی و دولت روسیه بررسی کرده است. وی به کوین تلگراف گفت كه از فناوری بلاکچین می توان برای ضبط معاملات دستگاه خودپرداز استفاده كرد.

او نمی توانست به فکر استفاده از بلاکچین برای کارت گرافیک در خارج از مسئله استخراج باشد. با این وجود او فکر می کند که صدور رمزارز شخصی CBDC یا Sberbank بعید است و معتقد است خطایی در سند مناقصه، سناریوی محتمل است. در همان زمان ، او به سازمان امور مالیاتی روسیه اشاره كرد كه اخیراً یك بستر بلاکچین را برای انتشار سریع وام برای مشاغل كوچك ارائه داده است.

ارسال دیدگاه