0
روابط عمومی 09054708600

شرایط بازارهای جهانی در کشاکش چین و آمریکا

 

روند اکثر سهام آسیا نزولی است و از درخشش قابل توجه ۲۴ درصدی شاخص MSCI Asia Pacific از ۲۳ ماه مارس تا کنون، کاسته می شود. وضعیت معاملات آتی سهام ایالات متحده نیز قرمز است، در حالی که طلا همچنان بالاتر از سطح روانی ۱۷۰۰ دلار است.

بازار تا این لحظه اشاره به بازگشایی منفی سهام وال استریت دارد!

دونالد ترامپ روز گذشته اعلام کرد که امروز بیانیه مهمی در خصوص چین خواهد داشت که اگر نشان از اقدامی قابل توجه داشته باشد می توان انتظار داشت جریانات ریسک گریزی بازار تشدید شوند. همه نگاه ها به ترامپ خواهد بود که قرار است برخی از سیاست های جدید ایالات متحده در قبال چین را اعلام کند.

امروز صبح وزارت امورخارجه چین اعلام کرد نسبت به تمامی کشور هایی که در امور داخلی این کشور دخالت داشته باشند اقدامات متقابلی انجام خواهد داد.

در حال حاضر آشفتگی در بازارها دیده می شود. در ساعت ۰۷:۰۰ صبح ET (1100 GMT) ، S&P 500 Futures با ۸ امتیاز یا ۰٫۳٪ پایین تر ، Nasdaq Futures با ۱۹ امتیاز یا ۰٫۲٪ کاهش یافت.  قرارداد Dow Futures با ۱۰۲ امتیاز یا ۰٫۴٪ سقوط کرد.

با وجود این شروع ضعیف معاملات روز جمعه ، هر سه شاخص نقدی قرار است دومین ماه مثبت خود را منتشر کنند.  میانگین صنعتی داو جونز بهترین هفته­ی خود را در هفت هفته کسب می کند.

در ساعت ۷ بامداد ET ، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۳٫۴ درصد کاهش به ۳۲٫۵۹ دلار در هر بشکه رسید.  معیار بین المللی Brent با ۲٫۸٪ کاهش به ۳۵٫۰۱ دلار رسید.

در جاهای دیگر ، معاملات آتی طلا ۰٫۷ درصد افزایش یافت و به ۱٫۷۲۶٫۱۰ دلار در هر اونس رسید ، در حالی که یورو / دلار در ۱٫۱۱۳۰ با معادل ۰٫۵ درصد رشد کرد.

ارسال دیدگاه