0
روابط عمومی 09054708600

ضعیف شدن نرخ ارز چین می تواند دلار آمریكا را بیشتر نیرومند كند

خبرهای رسیده از چین می تواند به این معنا باشد که ارز این کشور با وجود اقدام اخیرش برای بازگشایی اقتصادش و در پی همه گیر شدن Covid-19، می تواند تحت فشار قرار بگیرد. از آنجا که بازارهای جهانی در سراسر جهان به مبارزه با این بیماری همه گیر ادامه می دهند ، دلار آمریکا می تواند همچنان به عنوان پناهگاه ایمن بین المللی عمل کند.

وال استریت ژورنال اظهار داشت: ” چین در ۱۲ سال اخیر نرخ یوان را در ضعیف ترین نقطه خود قرار داده است و این یک سیگنال است که پکن مزایای یک ارز ضعیف تر را مشاهده می کند و این در حالی است که با کاهش رشد اقتصادی و افزایش تنش ها با واشنگتن دست به گریبان است.” “روز سه شنبه ، بانک مردم چین یک نقطه متوسط روزانه برای یوان را ۷٫۱۲۹۳ در هر دلار تعیین کرد که پایین ترین سطح از فوریه ۲۰۰۸ تا به حال می باشد. بانک مرکزی اجازه می دهد تا تجارت یوان در خشکی در یک بازه نزدیک به این قیمت ثابت انجام شود، که تا حدی مبتنی بر قیمت قبلی در بازار است.این ارز همچنین در بازارهای برون مرزی که کمتر کنترل می شوند، در هنگ کنگ و جاهای دیگر معامله می شود.

وال استریت ژورنال افزود: “با ایجاد تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین ، یوان بیشتر در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تضعیف شد. این ارز در ماه آگوست زیر ۷ یوان به ازای هر دلار شکسته و باعث شد رئیس جمهور ترامپ، پکن را به دستکاری در ارز خود متهم  کند. اما پس از آن در ژانویه سال ۲۰۲۰ ، هنگامی که دو اقتصاد بزرگ جهان توافق نامه تجارت جزئی را امضا کردند ، این ارز شکل تازه ای به خود گرفت.”

ارسال دیدگاه