0
روابط عمومی 09054708600

همکاری علی بابا و بزرگترین کشتیرانی چین؛ پذیرش بلاک چین در صنعت کشتیرانی

بزرگترین اپراتور کشتیرانی کشور چین به اسم China Merchants Port در تاریخ ۲۸ می با علی بابا غول تجارت الکترونیک و Ant Financial  رابط علی بابا به توافق دست یافت. این توافق، توسعه پلتفرم مبتنی بر بلاک چین را امکان پذیر خواهد ساخت چه اهداف و کاربردهای مختلفی را مورد هدف قرار خواهد داد.

طبق گزارش رسانه های داخلی چین، این پلتفرم به خریداران، فروشندگان، شرکت های لجستیک، بانک ها، گمرک و نهادهای مالیاتی امکان خواهد داد تا تراکنش های واردات و صادرات دیجیتال بدون نیاز به تماس را اجرا کنند.

این شرکت ها به تبلیغ و ارتقای استفاده از فناوری بلاک چین در صنعت کشتیرانی خواهند پرداخت. هدف آنها تبدیل شدن به اولین بندر دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین با شبکه همکاری متن باز است.

در این توافق بیان شده است که بنادر و کشتیرانی نقطه اصلی اتصال معاملات تجاری بین الملل و صنعت لجستیک است و بر طرح به اشتراک گذاری اطلاعات با کمک فناوری بلاک‌چین تاکید شده است.

با وجود این پروژه، تمام طرفین امیدوارند تا مدل تجاری کشتیرانی در کشور چین را به سرعت بهبود و ارتقا بدهند.

جینگ شیان دونگ (Jing Xiandong) رییس Ant Financial Group از توافق به دست آمده تمجید کرد و گفت: “بلاک چین، زیرساخت مهم و کلیدی برای طراحی جدید صنعت لجستیک و معاملات بین المللی خواهد بود. فناوری بلاک چین Ant Financial بهترین راهکار برای برقراری همکاری های چندجانبه خواهد بود.”

شرکت China Merchants Port دارای ۵۰ بندر در ۲۶ کشور در سراسر جهان می‌باشد. هر بندر در حمایت و پشتیبانی از معاملات جهانی نقش مهمی ایفا می‌کند.

ارسال دیدگاه