0
روابط عمومی 09054708600

چراغ سبز قانون گزاری سوییس برای کار کردن بانک ها با ارزهای دیجیتال

بانک اینکور (InCore) اولین بانک سوئیسی با مدل کسب‌وکار B2B است که به طور رسمی از قانون‌گذاران و مقامات مالی مجوز دریافت می‌کند تا با دارایی‌های دیجیتال کار کند.

به نقل از کوین تلگراف، سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) مجوز انجام تراکنش‌های بر پایه دارایی‌های دیجیتال را برای بانک اینکور صادر کرده است، تا مشتریان این بانک در سراسر جهان به آن دسترسی داشته و از طریق آن تراکنش انجام دهند.

این اعلامیه رسمی گامی مهم در جهت ایجاد یک محیط دوست‌دار بلاک چین در سراسر حوزه بانک‌داری اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. بانک اینکور اولین بانک با مدل B2B است که برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال مورد تائید قرار گرفته است.

این بانک اکنون به مشتریان سازمانی خود اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را خرید، فروش یا نگه‌داری کنند و یا به حساب‌های مختلف انتقال دهند. سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس همچنین به این بانک اجازه داده تا روی قابلیت توکنیزه‌کردن نیز کار کند.

مارک دامباخر (Mark Dambacher)، مدیرعامل بانک اینکور، طی مصاحبه‌ای از این اتفاق اظهار خشنودی کرد و افزود: “مشتریان ما اکنون می‌توانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ و انجام فرایندهای جدید، از مزایای یک دارایی جدید بهره‌مند شوند. این مزیت جدید همراه با حفظ استانداردهای معمول امنیت خواهد بود و به همان شیوه ایمن ایجاد ارتباط در حوزه دارایی‌های سنتی صورت خواهد گرفت.”

این بانک پیش از این نیز با یک شرکت مستقل سوئیسی در حوزه مشاوره فناوری اطلاعات، به نام ایناکتا ای ‌جی (Inacta AG)، به منظور کسب اطلاع و مدیریت دارایی‌های دیجیتال، وارد همکاری شده بود.

مشتری جدید تراکنش‌ دارایی‌های دیجیتال بانک اینکور، بانک خصوصی مائرکی باومن (Maerki Bauman) است. رسانه‌های محلی بانک اینکور را یکی از معتبرترین بانک‌ها در این حوزه می‌دانند.

به گفته مدیرهای بانک اینکور، این بانک قصد دارد استراتژی بلاک چین خود را طی ماه‌های آینده گسترش دهد. این بانک همچنین قصد دارد سرویس‌های کارگزاری، امانی و انتقال توکن‌های اوراق بهادار را نیز گسترش دهد.

پیش از این سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس در خصوص افزایش خطر پول‌شویی در سوئیس با استفاده از فناوری بلاک چین هشدار داده بود.

با این حال در ۷ فوریه، قانون‌گذاران سوئیس لایحه‌ای ضد پولشویی را به تصویب رساندند، که به موجب آن سقف تراکنش‌های ناشناس در صرافی‌های ارز دیجیتال از ۵,۰۰۰ فرانک سوئیس به ۱,۰۰۰ فرانک (حدودا ۱,۰۲۰ دلار) کاهش یافت.

ارسال دیدگاه