0
روابط عمومی 09054708600

چگونه می توان سهام عدالت را به فروش رساند ؟

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هفته گذشته سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت اعلام کرد: هر مشمولی قصد دارد سهام عدالت را به فروش برساند، می‌تواند به سایت SahmEdalat.com رفته و در آن ثبت‌نام کند.
این موضوع مستلزم آن است که مشمولان در سامانه سهام عدالت روش مستقیم سرمایه گذاری را انتخاب کرده باشند تا بتوانند همه یا بخشی از سهام را در بورس به فروش برسانند.
طبق قانون، ۶ دهک پایین جامعه مشمول دریافت این سهام شده‌اند. این به آن معنا است که در حدود ۴۹ میلیون نفر امروز صاحب سهام عدالت هستند. پس قبل از هر تصمیمی برای فروش یا نگه داشتن آن باید از اینکه جزو افراد مشمول این سهام هستید یا خیر اطمینان حاصل کنید.
اطمینان از این موضوع بیش از یک راه ندارد و آن مراجعه به سایت samanese.ir و وارد کردن کد ملی است. در این سایت دو راه برای سرمایه گذاری سهام عدالت معرفی شده که روش اول، مستقیم و روش دوم غیرمستقیم است.
انتخاب روش غیرمستقیم به آن معنا است که می‌خواهید مدیریت سهام را به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی بسپارید و آنها از طرف شما مدیریت این سهام را در اختیار خواهند داشت. البته مالکیت این سهام در اختیار بوده و سود یا زیان احتمالی آن هم از آن شما خواهد بود. درست مثل این است که پول خود را به یک آدم خبره داده‌اید تا برای شما سرمایه گذاری کند ولی تضمینی در مورد سود قطعی داده نشده است.
اگر سهام داشته باشید ولی به سایت مراجعه نکنید به آن معنا تلقی می‌شود که روش غیرمستقیم سرمایه گذاری را انتخاب کرده‌اید. در حالت دوم اگر بخواهید اجازه خرید و فروش و سرمایه گذاری سهام عدالت در اختیار باشد باید در سایت، روش سرمایه گذاری مستقیم را انتخاب کرده باشید. پس شرط اول برای فروش سهام عدالت انتخاب روش مستقیم سرمایه گذاری خواهد بود. همچنین باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت‌نام کنید و کد بورسی بگیرید.
با این دو کار قادر خواهید بود سهام عدالت را چه بصورت کامل و چه بخشی از آن را به فروش برسانید. اکنون فقط کافی است به سایت SahmEdalat.com بروید و پس از ثبت‌نام در این سایت نسبت به فروش سهام اقدام کنید.
فروش سهام عدالت از ۱۱ خرداد مقدور خواهد بود، ولی از همین حالا می‌توانید در سایت SahmEdalat.com ثبت‌نام را انجام داده و در روز آزاد شدن سهام معاملات را انجام دهید.

ارسال دیدگاه