0
روابط عمومی 09054708600

کاهش ارزش دلار در بازار جهانی با چشم انداز مثبت اقتصاد جهان

با توجه به ناآرامی های موجود در شهرهای مختلف بزرگ آمریکا در اعتراض علیه خشونت پلیس، شرایط بازار قابل توجه است. ارزش دلار آمریکا با امید به کاهش درگیری ها بین چین و آمریکا به پایین ترین حد خود در ۱۱ هفته گذشته رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، با توجه سرمایه گذاران به بهبود اقتصادی چین پس از همه گیری ویروس کرونا و امید به کاهش درگیری ها بین چین و آمریکا، ارزش ارزهای پرخطرتر در برابر دلار افزایش یافته است.

ارزش دلار استرالیا یک درصد افزایش یافته و به اوج سه ماهه ۰٫۶۷۴۲ دلار رسیده است. به این ترتیب ارزش دلار آمریکا به پایین ترین حد خود در ۱۱ هفته گذشته رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هیچ اقدامی برای وضع عوارض جدید بر کالاهای چینی طی کنفرانس خبری روز جمعه نکرد. به این ترتیب خطر قریب الوقوع شدت جنگ تجاری بین چین و آمریکا از بین رفت.

به علاوه، شاخص مدیران خرید کایسین که بهبود غیر منتظره فعالیت های کارخانه ای در چین را در ماه گذشته نشان می داد باعث شد تا سرمایه‌گذاران تشویق شوند.

دلار نیوزیلند حدود نیم درصد به همراه پوند و دلار کانادا افزایش یافت. ارزش دلار آمریکا ۰٫۲ پایین آمد و به ۹۸٫۰۲۲ رسید.

تحلیلگران عقیده دارند این ناآرامی‌ها نگران‌کننده است و شاید به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر اشاره داشته باشد ولی نمی‌تواند خوش‌بینی کوتاه مدت در مورد اقتصاد آمریکا را تغییر دهد.

ارزش یورو ۰٫۲ درصد افزایش یافته و به ۱٫۱۱۳۵ دلار رسیده است یعنی کمی پایین تر از اوج دو ماهه ۱٫۱۱۴۵٫ سرمایه گذاران به طرح های اتحادیه اروپا برای کمک های مالی جهت بهبود بحران کرونا اطمینان پیدا کرده اند.

با پایان تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا در انگلیس، ارزش پوند به بالاترین حد طی سه هفته گذشته و ۱٫۲۴۱۴ دلار رسید. یوان چین ۰٫۲ درصد بالا رفت و به ۷٫۱۱۹۶ رسید که یکی از با اهمیتترین دلایل آن امید به کاهش درگیریها بین چین و آمریکاست.

ارسال دیدگاه